Sıkça Sorulan Sorular

Genel

Park ne zaman açılır?

Park, günün her saatinde ziyaretçilere açıktır. Hafta boyunca Pazartesi’nden Pazar’a 10:00 ile 22:00 saatleri arasında çalışılmaktadır.

Buta Azerbaycan kültürünü tanıtım merkezi her gün saat 20:00’de kapanır.
Medya merkezi her gün 12:00 ile 21:00 saatleri arasında açıktır.
Buta restoranı ise 12:00 – 00:00 arası açıktır.

Parka giriş ücretsiz mi?

Haydar Aliyev Parkı herkese açıktır, giriş ücretsizdir. Turistik Bilgi Merkezi’nden ücretsiz olarak Azerbaycan’daki turistik bölgelerle ilgili bilgi alabilirsiniz.

Parkta ne yapmalı?

Her şeyden önce, park yürümek için çok hoş bir yer – Ankara’nın merkezinin panoramik manzarasına sahip güzergahları, kocaman amfitiyatrosuyla, yeşillik alanlarıyla, Buta Azerbaycan kültürünü tanıtım merkeziyle Ankara Haydar Aliyev Parkı ziyaretçilerine güzel anlar yaşatacaktır.
Parkta dikilmiş Azerbaycan’ın ünlü Han Çınarlarının altında da güzel anlar yaşayabilirsiniz.

Çocuklar parkta ne yapacaklar?

Çocuklar için oluşturulmuş oyun alanları Ankara Haydar Aliyev Parkı’na özel bir görünüm katmaktadır. Yeşillik alanlarda çocuklar dinlenecek, restoranımızda leziz mutfağımızdan tatmak olanağı bulacaklar. Haftanın belli günlerinde çocuklar için özel gösterilerimiz gerçekleştirilecektir. Aynı zamanda çocuklarımız için gerçekleştireceğimiz projelerimizde de onların eğitilmesi, öğretilmesi için çaba harcanacaktır.

Parkta Wi-Fi var mı?

Ankara Haydar Aliyev Parkı boyunca ücretsiz Wi-Fi erişimi mevcuttur.

Parkta bir etkinlik düzenlemek mümkün mü?

Ankara Haydar Aliyev Parkı’nda etkinlikler için açık ve kapalı alanlar mevcuttur. Etkinliğin mekanı ve formatıyla alakalı park yönetimi ile görüşünüz.

Park, engelli vatandaşlarımıza da hizmet ediyor mu?

Engelli vatandaşlarımız tekerlekli sandalyeleriyle parkın içinde etrafında özgürce hareket edebilir. Tüm bölmeler özel rampalarla donatılmıştır. Parkta özel asansörlerin yanında, tüm tuvaletler de engelli ziyaretçiler için uyarlanmıştır.

Ya parkta kaybolmuş eşyalar varsa?

Parkta kaybedilen eşyalarla ilgili, lütfen bilgi işlem merkezine başvurunuz. Bulunan eşyaları, parkın açık olduğu saatler içerisinde Medya Merkezi’ndeki bilgi işlem merkezi masalarından geri alabilirsiniz.

Kurallara Dair

Parkta fotoğraf çekebilir miyim?

Parkta kişisel kullanımız için fotoğraf ve video çekimleri yapabilirsiniz. Herhangi ticari, sanatsal veya başka profesyonel fotoğraf ve video çekimleri için, lütfen hap_ankara@zirvestone.com adresine bir başvuru göndererek parkın basın servisini önceden bilgilendiriniz.

Evcil hayvanlarla parkta yürümek mümkün mü?

Park yönetimi, köpeklerin ve diğer evcil hayvanların parkta yürümesini yasaklamaktadır. Bizler parktaki yetişkinlerin ve çocukların yaz aylarında çimlerin üzerinde güvenle oturabilmelerini, sonbaharda yapraklarda uzanmalarını ve kışın kartopu oynamasını istiyoruz. Park ziyareti için detaylı kurallara buradan erişilebilirsiniz.

Parktaki çimler üzerinde yürüyebilir miyim?

Ankara Haydar Aliyev Parkı ziyaretçileri, çayır boyunca ve Han çınarlarının altında, Arnavut kaldırımlı ve çakıllı yollarda yürüyebilirsiniz, diğer çimler çok kırılgandır ve üzerlerinde yürüyüş yapmak yasaktır. Önümüzdeki dönemlerde yürüyüş alanlarının önemli ölçüde genişletilmesi planlanmaktadır.

Parkta piknik yapabilir miyim?

Parkta çayırlarda ve ağaçlık alanların yakınlığındaki banklarda yapılabilir. Restoranımızdan yiyecek içecek satın alabilirsiniz. Park boyunca ateş yakmak ve sigara içmek yasaktır.

Ankara Haydar Aliyev Parkı hakkında en sık sorulan soruları yanıtlamaya çalıştık.
Ancak, sorunuzun cevabını bulamadıysanız, bize hap_ankara@zirvestone.com adresinden ulaşabilirsiniz.